Môže byť hodnota anti-milk IgG ovplyvnená pitím mlieka?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

naše 16-mesačné dieťa malo odber krvi na vyšetrenie imuno-alergológom. Ráno však vypilo mlieko (cca 230 ml) ako každé ráno a následne na to mu bola odobratá krv. Hodnota Anti-milk IgG je 16,7.

Môže to byť spôsobené ranným mliekom?

Nemá viditeľné problémy s trávením. Od narodenia je na umelom mlieku, ktoré pije do dnešného dňa. Všetky ostatné výsledky na alergie má negatívne.

Ďakujem

Dobrý deň,

prečo mu boli tieto protilátky sledované?

IgG protilátky môžu a aj nemusia potvrdiť neznášanlivosť mlieka. Ak nemá žiadne klinické prejavy, nechala by som sa viesť pediatrom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/