Prečo 6 ročný syn máva bolesti brucha?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

môjho 6 ročného syna neustále trápia bolesti brucha. Všetko čo zje, tak ide hneď stolicou von. Alebo má kŕče.

Boli sme na gastre a tam mu zobrali krv a stolicu. Vraj všetky výsledky sú dobré a nič nie je. Žiadna alergia.

O aký problém môže ísť a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak boli vylúčené všelijaké intolerancie, alergie, patogény, tak by som na to išla vyučovacou technikou pomocou diéty. Odborník na túto problematiku je gastroenterológ.

Ak by som mohla, skúsila by som diétu na zistenie príčiny: 3 dni iba ryža, potom postupne každý deň pridávať 1 potravinu, zapisovať a odsledovať reakcie. Avšak nemusí to byť nutne iba reakcia na potravinu.

Piť by mal iba vodu (aj mlieko je potravina nie tekutina), slabý čaj.

Nasaďte aj probiotiká, ak neužívate.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas