Prečo ma už dlhšie bolí brucho, nadúva ma a mám kŕče?

Zodpovedané
12. okt 2019

Dobrý večer,

už dlhšie ma trápi bolesť brucha. Cítim nadúvanie a mám kŕče. Bola som na USG brucha, na gynekologické vyšetrenie a o dva týždne ma čaká gastro vyšetrenie.

Bolesti sú neurčité. Jeden deň mám pokoj, potom opäť prídu kŕče. Niekedy kŕče vystreľujú pod ľavým oblúkom, niekedy pod pravým. Na USG som mala všetko v poriadku - žlčník, pankreas, pečeň, slezina, obličky a aj mechúr.

Niekedy mám bolesť akoby hrudníka, ale to mám od chrbtice. Pred rokom ma vyšetrovali. Stolicu mám každý deň, niekedy každý druhý a je normálna. Kŕče má už hnevajú. Mám diétu, nejem nič údené a ani vyprážané. Jem v malých množstvách a často.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite by som odporučila realizovať gastrofibroskopické vyšetrenie, tak ako to je naplánované u Vás.

Uvedené ťažkosti môže spôsobiť baktéria Helicobakter pylori. Táto baktéria sa dá vyšetriť zo vzorky stolice alebo zo žalúdka, kedy sa pri gastrofibroskopii odoberie vzorka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková