Minimálna hodinová mzda v hrubom je 3580 eur. Koľko je hodinová čistá mzda?

meciarka29
23. apr 2021

Minimálna hodinová mzda v hrubom je 3,580e pri týždennom pracovnom čase 40 hodín.
Koľko je hod.mzda, ale v čistom, pri skrátenom prac. čase 24hodín týždenne?

sisa_s
23. apr 2021

Otvorila som si temu iba zo zvedavosti, kto zaraba 3580e/hodinu 🙈🤣🤣 prepac, poradit v tvojom probleme neviem

jazula
23. apr 2021

@sisa_s Ja tiež a ona len chýba v nadpise jedna čiarka 😂😂

ukulela
23. apr 2021

@meciarka29 na webe sú kalkulačky hrubej/ čistej mzdy.

meciarka29
autor
23. apr 2021

@sisa_s
@jazula Ja som dala nadpis len Koľko je hodinová čistá mzda? Zvyšok sa pridal automaticky zrejme z textu 😉

meciarka29
autor
23. apr 2021

@ukulela našla som len mesačné, nie na hodinu v čistom

sisa_s
23. apr 2021

@meciarka29 admini menia nazvy tem a "obcas" nieco dopletu 😀 ale tak skoda, nedozvedela som sa navod, ako mat taku hodinovu mzdu 😀 😀

janai1
23. apr 2021

@meciarka29 2,15€ v hrubom na hodinu.... V čistom cca 1,88€

moonlight1210
23. apr 2021

@meciarka29 to je rozne. Podla toho, co si uplatnis/neuplatnis, kolko odrobis, atd.
Kazdy mesiac ti moze vyjst cista inak na hodinu, hoci hruba bude rovnaka.
Preto sa udava v hrubom, lebo v cistom ti to nemoze nikto garantovat.

katkamatka7
23. apr 2021

@meciarka29 Taká istá, ako pri 40 hodinovom, v čistom.

luccija
23. apr 2021

@meciarka29 to je strašné nízka hrubá hodinová mzda

meciarka29
autor
23. apr 2021

@moonlight1210 Ide o to, že počas lockdownu som na pár hodín chodievala do predajne na pár hodín robiť, prebrať nový tovar, poslať balíky, atd. Teraz si mám sčítať počet odrobených hodín a že mi to vyplatí. Lenže teda, čím vynásobiť ten počet odrobených hodín??

janai1
23. apr 2021

@meciarka29 podľa toho čo máš v zmluve

katkamatka7
23. apr 2021

@meciarka29 Ak si neuplatňuješ daňový bonus a nežiadala si zníženie základu dane, tak pri 96 odrobených hodinách by to malo byť 2,51na hodinu v čistom. Ale iný počet hodín toto číslo zmení.

nafka0483
23. apr 2021

@meciarka29 Ale ved to sa neda len tak povedat, to je individualne. Najprv si vynasobis hrubu mzdu za hodinu poctom odrobenych hodin. Z vyslednej sumy odpocitas vsetky odvody, nezdanitelnu polozku, ak si uplatnujes tak aj rozne danove ulavy, vypocitas dan, odratas napr. svoj prispevok na stravne listky, pripadne doplnkove dochodokove a tak ti vyjde cista mzda.
Netusime aku mas zmluvu, ci z nej musis platit odvody a pod. Mzdu ti ma vypocitat uctovnik/mzdarka/ekonomicke oddelenie zamestnavatela, nie ze ty si povies a ona ti vyplati. Ved ti musi dat riadnu vyplatnu pasku, mat to zaevidovane v systeme...

matafich
23. apr 2021

A vraj čiarky nie sú dôležité 😀

katkamatka7
23. apr 2021

@meciarka29 No, máš si sčítať odrobené hodiny a odovzdať ich počet. Na mzdovom si to odkontrolujú,či to suhlasí. Na výplatnej páske budeš mať rozpísané rôzne údaje, ale hodinová mzda v čistom tam nebude. Počítať si, koľko by Ťa mali vyplatiť, je Tvoja dobrá vôľa. Nežiadajú od Teba sumu vyčísliť.

veronikaszabova
23. apr 2021

@sisa_s tiez 😂😂

moonlight1210
23. apr 2021

@meciarka29 napis si dochadzku. Kolko hodin (od-do) si ktory den odrobila a to odovzdaj.
Vypocet mzdy je praca mzdarky. Ako podklad potrebuje tvoju dochadzku, inak to nema na zaklade coho vypocitat (ak tam trebars boli vikendy, sviatky,...).

Ak ti idu dat na cierno na ruku, tak si daj ten pocet hodin a vybasob ich dohodnutou sumou zo zmluvy. Ziadnu cistu ciastku nepocitaj. Nech ti daju, co mas v zmluve.
Ty nie si povinna robit este aj pracu mzdarky.

A podla typu prace si pozri, ci suma 3,58€/hod naozaj vystihuje tvoj stupen narocnosti prace.
Do 1. stupna narocnosti spada malo typov prac. Vacsina si vyzaduje rovno 2. stupen (aj taka upratovacka). Teda 3,58€x1.2
Teda 4,296€/hod.

stanulienkat
23. apr 2021

Uz som si chcela poslat zivotopis.🤣🤣