Čo znamenajú zvláštne tlaky v oblasti žalúdka?

Zodpovedané
22. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho zvláštneho problému. Mám čerstvých 35 rokov, som mamina 2 malých detí, pracujem ako učiteľka.

Už dlhšie obdobie, možno rok pociťujem niekedy také zvláštne tlaky akoby v oblasti žalúdka a vystreľuje mi to do časti na krku, kde je štítna žľaza. Nie je to bolesť. Je to ako, keď cítite v krku búšenie srdca. To búšenie je len jedno za cca minútu a ide to akoby od žalúdka taký podtlak a skončí to v tej časti krku.

Trvá to krátko, pár minút a prejde to. Je to jedno, v ktorú časť dňa. Aj keď idem spať, aj ráno. Keď som hladná a mám stiahnutý žalúdok, tak to cítim viac.

Je to nepríjemný pocit, ale nie bolestivý.

Mám niečo so srdcom alebo so štítnou žľazou?

Tlak mám pri meraní vždy nízky.

Vedeli by ste mi odporučiť nejaké vyšetrenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o problém so štítnou žľazou, ochorenia štítnej žľazy sa prejavujú inak. Môže ísť o nadmerné dráždenie nervov, nadmerný stres, úzkostnú poruchu.

V úvode by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý urobí základné vyšetrenia a na základe toho sa rozhodne, aké vyšetrenia ešte treba absolvovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková