Ako dlho môžme používať Holtov krém na ekzém u 11 mesačného bábätka?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

moje 11 mesačné bábätko má ekzém a pomáha mu Holtov krém. Natieram ho raz denne.

Ako dlho môžme Holtov krém používať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Holtov krém môžete používať aj dlhodobo. Oblasti kože, na ktorých má ekzém nevystavujte priamemu slnku. Preto je lepšie natierať problematické miesta večer.

Ak ekzém na určitý čas ustúpi, tak nemusíte natierať dieťa denne.

Holtov krém

Holtov krém obsahuje liehový roztok kameňouholného dechtu, ktorý pôsobí keratoplasticky, slabo antiexsudatívne, antisepticky a má aj protisvrbivý efekt. Mentol pôsobí chladivo a mierne znižuje svrbenie. Gerániová silica má príjemnú vôňu a slabý antiseptický účinok ako aj bórax.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová