Zmizne mi priehlbinka po rhinoplastike?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

11.7.2022 som absolvovala rhinoplastiku. 22.7. 2022 som bola na kontrole. Doktor mi dal dole sadru a prelepil páskou, ktorú som si dala dnes dole ako mi kázal po 4 dňoch.

Na ľavej strane pri koreni nosa sa mi spravila nejaká priehlbina/jamka.

Je to len odtlačené od tej sadry?

Zmizne jamka sama alebo následne nejakými masážami?

Okuliare ani nič podobné som na nose nenosila.

Ďakujem

Dobrý deň,

ste ešte veľmi krátko po zákroku. Procesy hojenia prebiehajú veľmi intenzívne do 3 mesiacov.
Ak máte otázky v tomto období, je najlepšie to komunikovať priamo s chirurgom, ktorý Vás operoval.

Na foto to nie je dobre viditeľné. Môže to byť drobná jazva po korekcii kostenej časti nosa, alebo drobný hematom alebo štep, ktorý kožu v okolí dvíha a imituje priehlbinu vedľa.

Masáže alebo iný postup musí schváliť a odporučiť lekár, ktorý vás operoval.

Existuje veľa operačných postupov a techník, pričom to čo môže v jednom prípade pomôcť, v inom môže ublížiť.