Koľko ml vody denne by mala vypiť 7 mesačná dcéra?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 7 mesiacov a skoro vôbec nepapá príkrmy (4 - 5 lyžičiek a koniec).

Od narodenia je kŕmená mojím odsatým materským mliekom, ale v poslednej dobe doobeda odmieta aj to. Poobede jej chuti. V noci sa budí len raz, čiže nemám pocit, že by cez deň mala malo jedla a musela v noci doháňať.

Prospieva, má 72 cm, 8 kg.

Je problém, že takto malo papá príkrmy?

Koľko ml vody denne by mala dcéra vypiť?

Dávam jej neperlivu Lucku, vypije max. 100 ml denne. Okrem toho pije mlieko.

Máme zaradených 5 druhov zeleniny, dva druhy mäsa, žĺtok, lepok.

Môžem skúsiť zaradiť ovocie?

Ďakujem

Dobrý deň,

papanie príkrmov v takomto množstve je štandardné, nemusíte sa kvôli nemu trápiť. Veľa detí spapá iba pár lyžičiek. Dcérka krásne prospieva, takže do roka to berte pokojne ako obdobie ochutnania všetkého pri mliečku.

100 ml Lucky denne je na tento vek úplne akurát. Keď sa viac rozpapá, tak by ste mohli prejsť na max 200 ml. Pri dojčení je 100 ml v poriadku. Budeje sa návyk na vodu, ale hydratovaná je najmä z mliečka.

Môžete ísť pokojne na ovocie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička