Kedy je vhodné zaradiť do jedálnička olovrant?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

mám 8,5 mesačného synčeka, u ktorého sme s príkrmami začali po ukončenom 6. mesiaci. Dojčím ho stále na požiadanie. Na desiatu má ovocie, buď čerstvé strúhané alebo výživu. Dávam mu 100 - 120 ml. Niekde som zachytila, že do roka stačí 100 g denne kvôli vláknine.

Je to správne?

Synček by zjedol asi aj viac. Na obed má mäsovo-zeleninový príkrm 200 ml, na večeru cca 130 ml nemliečnej kaše (striedam Nominal pšenovú, pohankovú a DM 3-zrnnú).

Kedy môžeme zaradiť olovrant?

Čo dávať na olovrant?

Môže papať aj každý deň jeden celý biely jogurt, alebo to treba nejak striedať?

Sú v poriadku tri druhy večernej kaše, alebo treba zaradiť väčší sortiment?

Odporúčate aj nejakú mliečnu kašu?

Druhú večeru má ešte dojčenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, s množstvom ovocia ste to zachytili správne. Olovrant už môžete zaradiť a presne ako píšete - najčastejšie sa na olovrant začína ponúkať biely jogurt. Jeden jogurt denne je úplne v poriadku.

Kaše sú v poriadku takto. Osobne mám ešte rada cirkovú od Ravity. Ak chcete mliečnu, tak nejakú ryžovú. Väčšina z nich je predrobená s príchuťou, čo by až tak nevadilo. Skôr treba dať pozor na to, aby tam nebol prítomný cukor v zložení.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička