Ako dlho môže trvať kým sa u 3,5 ročného syna upraví histamínová intolerancia?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

môjmu 3,5 ročnému synovi bola diagnostikovaná intolerancia na mlieko a pravdepodobne aj HIT (z krvi).

Po vylúčení všetkých mliečnych výrobkov sa mu polepšilo trávenie, už nemá zápchy (kaká pravidelne raz denne, sem tam jeden deň vynechá). Opakovane sa mu však vracia svrbenie celého tela a ekzém. Mliečne výrobky už mesiac nepapá, snažíme sa aj o nízkohistamínovú diétu.

U Vás v poradni som sa dočítala, že HIT môže byť dôsledkom intolerancie na mlieko.

Ako dlho môže trvať kým sa upraví aj HIT?

Musí mať mliečne výrobky vyradené natrvalo?

Je predpoklad, že keď sa prelieči, tak bude v nejakom množstve a forme tolerovať mliečne výrobky?

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka regenerácie črevnej steny pri intolerancii na mlieko závisí od jej poškodenia. Takže toľko aj trvá kým sa odstráni histamínový zápal a obnoví enzymtaickú činnosť (DAO).

Zatiaľ určite diétujte aj s mliekom aj s hit potravinami. Nízkohistamínovú diétu dodržujte kým nevymiznú príznaky potom zaraďujte jednu z vyradených potravín po dobu 3 dni. Ak sa príznaky nevrátia môžete potravinu zaradiť.

Dajte otestovať ešte laktźovú intoleranciu či nie je príčina tam.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/