Schvália mi nižšiu podporu?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

v deň skončenia RD som ukončila pracovný pomer dohodou, vzala si deň dovolenky a zvyšnú mi preplatili. V SP sa im to pravdepodobne nezdalo a žiadajú moju výplatnú pásku.

Je možné, že aj keď im vymeriavací základ vyšiel vďaka tej dovolenke vyšší, tak mi podporu schvália nižšiu?

Dá sa potom odvolať?

Ďakujem

Dobrý deň,

len si overia prečo bol navýšený vymeriavací základ. Z mesačného výkazu od zamestnávateľa nevidia z čoho sa skladalo toto navýšenie. Na páske bude uvedené, že ste čerpali dovolenku a ostatné dni nevyčerpanej dovolenky boli preplatené v mzde. Potrebujú vidieť, že nešlo o účelové jednorázové navýšenie mzdy.

Pokiaľ bolo všetko správne odvedené a bude to súhlasiť s výplatnou páskou, nebude s priznaním dávky problém.

S prianím pekného dňa,
Lenka