Musím ukončiť pôvodnú pracovnú zmluvu?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

kedže som našla veľa protichodných informácií, tak by som sa chcela opýtať ako postupovať, ak chcem počas rodičovskej dovolenky nastúpiť do inej práce na skrátený pracovný úväzok, aj keď mi stále trvá pracovná zmluva spred nástupu na materskú.

Je treba pôvodnú pracovnú zmluvu ukončiť?

Mám povinnosť tieto udalosti niekde hlásiť?

Dotkne sa táto skutočnosť vyplácania rodičovského?

Ak by som pôvodnú pracovnú zmluvu ukončila a novú pracovnú zmluvu by napr. počas skúšobnej doby ukončili, ako postupovať?

Môžem klasicky pokračovať na rodičovskom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky môžete pracovať, nie sú žiadne obmedzenia. O RP neprídete.

V pôvodnom pracovnom pomere zostanete na rodičovskej dovolenke a súčasne budete pracovať na nový pracovný pomer u iného zamestnávateľa. Ak by sa jednalo o prácu s konkurenčným charakterom, potrebujete súhlas od zamestnávateľa u ktorého ste na RD. Nepotrebujete ukončiť pôvodný pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka