Môžem počas garden leave odísť na dovolenku do zahraničia?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Môžem počas garden leave odísť na dovolenku do zahraničia?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať podpísanú dohodu, resp. oznámenie o prekážkach na strane zamestnávateľa? Záleží čo v nej bude uvedené. Napr. či bude uvedené celé obdobie do ukončenia pracovného pomeru, či ako zamestnanec by ste mali byť k dispozícii počas tohto obdobia, alebo by mohlo dôjsť k zrušeniu tohto oznámenia. Prípadne ak je k dispozícii kolektívna zmluva, pozrieť podmienky v nej.

Ideálne je dohodnúť sa so zamestnávateľom, či by s takouto dovolenkou súhlasil.

S prianím pekného dňa,
Lenka