Môžem poberať rodičovský až do nástupu do práce?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

syn bude mať v októbri 3 roky a do škôlky je prijatý od septembra. Ja by som mala nastúpiť do práce po jeho dovŕšení 3 veku.

Môžem poberať ďalej rodičovský a byť doma do nástupu do práce?

Ak dieťa nastúpi do škôlky a ja do práce, môžem poberať rodičovský súčasne?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodičovský príspevok budete naďalej poberať do 3 rokov veku dieťaťa aj vtedy, keď budete s dieťaťom doma, dieťa bude v škôlke, alebo budete v práci.

S prianím pekného dňa,
Lenka