Čo bude s autom po zrušení živnosti?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Ak by som chcel zrušiť živnosť a auto je zahrnuté v živnostenskom liste, operatívny leasing, čo z toho vyplýva zo zákona?

Musím auto vrátiť, alebo ho môžem naďalej prenajímať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri operatívnom leasingu sa zvyčajne nájomca nestane vlastníkom prenajímaného majetku. Aj pri takomto leasingu ste uzatvárali zmluvu. Všetky zmeny v zmluve ste povinný oznámiť.

Ak zrušíte živnosť a zmluvu ste podpísali ako SZČO, tak túto zmenu oznámite a leasingová spoločnosť Vám navrhne určité možnosti: Napr. ukončiť túto pôvodnú zmluvu ako SZČO a uzavrieť novú zmluvu ako občan. Pozrite si zmluvu, čo všetko je v nej obsiahnuté, aké máte povinnosti, alebo sa informovať priamo v leasingovej spoločnosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka