Bude mi materské počítané z príjmu u nového zamestnávateľa?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

do 30.9.2023 som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa, potom som išla na úrad práce do 31.1.2024. Od 1.2.2024 som zamestnaná u nového zamestnávateľa a na materskú by som mala nastúpiť 7.5.2024. Podmienku 270 dní odpracovaných za posledné 2 roky spĺňam. Otehotnela som ešte v čase, keď som bola zamestnaná, čiže mám nárok aj na tehotenskú dávku.

Mám v tomto prípade nárok na materské?

Nebudú mi tam robiť problém 4 mesiace na úrade práce?

Ak mám nárok na materské, bude mi počítaná z príjmu u nového zamestnávateľa?

Tam spĺňam podmienku 90 dní nemocenského poistenia u nového zamestnávateľa. V tom čase mi nebola vystavená žiadna PN, ani OČR.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ spĺňate 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu, evidencia na ÚPSVaR nebude mať vplyv pre nárok na materské.

Ak zamestnávateľ odviedol nemocenské poistenie v novom zamestnaní za viac ako 90 dní, bude rozhodujúce obdobie pre výpočet materskej u nového zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka