Ako sa mi počítajú posledné 4 roky do nároku na podporu?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či by som mala teraz nárok na podporu.

Podpora mi bola vyplácaná do júna 2021, potom som ešte bola evidovaná na úrade práce do konca novembra 2021. Od 1.12.2021 až doteraz som zamestnaná.

Ako sa rátajú tie posledné 4 roky?

Rátajú sa odvtedy ako mi bola poslednýkrát vyplatená podpora (teda 6/2021), alebo ako som bola vyradená z evidencie úradu práce (teda 11/2021)?

Ďakujem

Dobrý deň,

riešite poistenie v nezamestnanosti za posledné dva roky, čo už ste dosiahli a teda Vám už vznikol nový nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak uplynuli od obdobia, kedy by ste boli zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie dva roky (viac ako 730 dní), počas ktorých ste mali hradené poistenie v nezamestnanosti (mali ste ako zamestnanec), vzniká vám nárok na novú dávku. Dávka sa bude vyrátavať podľa vašej mzdy za toto obdobie, takže sa zmení aj jej výška oproti predchádzajúcej dávke.

S prianím pekného dňa,
Lenka