Ako mám postupovať, keď pôjdem zamestnávateľovi oznámiť môj odchod zo zamestnania?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

v polovici decembra 2023 mi končí rodičovská dovolenka. Po jej ukončení chcem dať v terajšej práci výpoveď, pretože od januára 2024 nastupujem do novej práce.

Ostalo mi však niekoľko dní dovolenky, keďže som mala 2 reťazové MD a RD. Počet dní dovolenky odhadujem na 40 - 50 dní.

Ako mám postupovať, keď pôjdem aktuálnemu zamestnávateľovi oznámiť môj odchod zo zamestnania?

Mám sa pýtať na preplatenie dovolenky a pýtať si odstupné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ podáte dohodu o skončení pracovného pomeru (alebo výpoveď) vy, tak nárok na odstupné Vám zanikne. Nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri skončení pracovného pomeru budete mať (zo zákona).

S prianím pekného dňa,
Lenka