Aké je rozhodujúce obdobie, keď som bola vedená u dvoch zamestnávateľov?

Zodpovedané
6. máj 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 som bola vedená u dvoch zamestnávateľov:
1. zamestnávateľ 01.06.2020 - 31.01.2024.
2. zamestnávateľ 2017 - 29.02.2024.

Od 01.02.2024 mám nového zamestnávateľa a teda pri nástupe na MD (16.05.2024) budem už 90 dní vedená pod ním. Ide mi však o to, či príjem od 2. zamestnávateľa bude mať vplyv na výšku materského, keďže tam ma odhlásil neskôr ako 31.01.2024 a teda nemám počas tých 90 dní príjem len od nového zamestnávateľa, ale 29 dní aj od pôvodného.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa bude platiť nemocenské poistenie u nového zamestnávateľa nad 90 dní, tak materské sa bude počítať iba z tohto nového zamestnania. Na predchádzajúce zamestnania sa pri výpočte materskej nebude prihliadať. Z predošlých zamestnaní sa iba započítajú potrebné dni nemocenského poistenia - 270 dní za posledné dva roky pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka