Do ktorého mesiaca je potrebné dieťatku istiť jednou rukou hlavičku?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom starostlivosti o dieťa.

Do ktorého mesiaca je potrebné dieťatku istiť jednou rukou hlavičku?

Je správne si ho brať na ruky, resp. držať ho pod pazuchami?

Ďakujem

Dobrý deň,

to už budete vidieť, že hlavička je stabilná.

Nedá sa povedať, sú deti ktoré sú hypotonické, majú slabšie svalstvo a treba dlhšie hlavičku istiť a detičky, ktoré majú svalstvo krásne vyvinuté a nie je potrebná opora už ako 8-10 týždňové.

Držať pod pazuchami nie je úplne šťastná voľba na nosenie. Ale ak tak dieťatko iba uchytíte a potom si ho preložte nič mu nespôsobíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas