Aký je Váš názor na otužovanie 1,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

môj 1,5 ročný syn býva častejšie chorý. Rozmýšľala som, že okrem vitamínov a pestrej stravy by som skúsila nejakú formu otužovania pre podporu imunity.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi fajn dlhodobá podpora imunity. Dieťatko to však musí tolerovať. Najlepšie je samozrejme neprekurovať byt, spať v miestnosti okolo 20st C, vlažnejšie kúpele. Neskôr môžete skúsiť po kúpeli presprchovanie ešte vlažnejšou vodou. To však dieťatko musí tolerovať a rôzni sa to, uvidíte.

A samozrejme v rámci tohto je dôležité detičky zbytočne neobliekať do veľa oblečenia, ako v interiéroch, tak aj na von.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas