Ako dlho je potrebné sledovať dieťa po páde?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

moja dcérka mi dnes ráno spadla zo stoličky na dlážku. Nevideli sme presne ako spadla, ale pri páde si udrela aj hlavu na ľavom boku. Po páde začala hneď plakať a trvalo to asi 15 sekúnd. Potom sa utíšila a zase pobehovala hore dole ako keby sa nič nestalo. Potom sa najedla, pospinkala si a potom sa znova hrala. Pád sa udial pred 8. hodinami.

Je potrebné ju ďalej sledovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dieťa po páde zvýšene neurologicky sledujeme 24 hodín.

Potom už šanca, že by mohlo mať nejaký následok je veľmi nízka a môžeme sa upokojiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas