Prečo mám neustále bolesti pred menštruáciou?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa vás opýtať na názor. Mám 27 rokov a 17 - 26 MC, užívam Progesterone na úpravu cyklu. Vždy tak na 28 - 29 dostanem menštruáciu. Teraz mi už menštruácia mešká 5 dní ale mam také bolesti podbruška, že sa na to v noci budím a cez deň sa nedokážem na nič sústrediť. Mávam takéto bolesti skoro vždy pred menštruáciou a môj lekár ma vždy vyšetrí a všetko mám v poriadku. 2 týždne dozadu sme mali s priateľom nechránený pohl. styk ale robila som si 3 testy a všetky boli negatívne. Som už z tých bolesti zúfalá, niekedy si aj poplačem.

Nechápem, prečo mávam takéto bolesti bez príčiny, čo mám robiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak menzes mešká a bolesti sú výrazné, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť, kde Vás vyšetria. Zopakujte si tehotenský test ešte o dva dni.

Čo sa týka chronických bolestí, ak sa nesnažite otehotnieť, zvážila by som nasadenie hormonálnej antikoncepcie. Ak sa ale snažíte, možnosti sú obmedzené. Prípadne je možné zvážiť laparoskopickú diagnostiku, kde sa pozrú do bruška, či nemáte zrasty, endometriózu či inú príčinu, ktorá by vyvolávala dané ťažkosti.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník