Ako zmierniť silné bolesti podbruška počas menštruácie?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

od ovulácie som mala tupé pobolievanie v podbrušku. Trvalo to cca dva týždne. Dnes som dostala menštruáciu so štvordňovým meškaním.

Bolesti sú neznesiteľné. Dala som si po sebe 3x Paralen 500 mg a nepomohlo to. Vyhrievam si podbruško teplým obkladom, dala som horúcu sprchu a nič nepomáha.

Mávam bolestivú menštruáciu od prvého menzesu. Mám za sebou dva pôrody, druhý bol pred 9 rokmi. Bolesti pri menzese mám od pôrodu ešte horšie. Resp. každý mesiac horšie a horšie.

Moja lekárka mi chce dať antikoncepciu, ja ju však nechcem.

Ako inak si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade, Paralen je veľmi slabý a málo účinný čo sa týka menštruačných bolestí.

Skúste užiť nesteroidné antiflogistikum (Ibuprofen, Ibalgin). Prípadne si dajte predpísať Alginfen kvapky či Flector. Užite ho pravidelne na začiatku menzesu ešte pred nástupom bolesti. Bolesť sa nerozvinie v takom rozsahu a budete sa cítiť výrazne lepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník